X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

من و همسرم در اروپا

:)

مردم این سرزمین، خوب قدر اشعه های خورشید رو می دونن. فکرشم نمی کردم که بشه زیر نور مستقیم خورشید ساعت ها نشست و غذا و نوشیدنی خورد و با دوستان گپ زد و دست رو هم سایه بان چشم نکرد مبادا که چشم ها از نوازش اشعه های خورشید محروم بشن اما این منظره در روزهای آفتابی اینجا زیاد دیده می شه:
 _________________________________________________


عزیز دل مامان چند شب پیش خیلی اتفاقی متوجه شدم که تو تمام حروف انگلیسی رو از روی شکل بلدی، یعنی هر حرفی رو برات می نوشتم تلفظش می کردی! عددها رو هم از 1 تا 9 با شکل بلد بودی، اینا رو از بازی های آموزشی توی موبایل یاد گرفتی اما کی و چطور؟! اینقدر بازی توی موبایل هامون برات ریختیم که نمی دونم از کدوم یکی یاد گرفتی ولی خیلی هیجان زده شدم وقتی هر حرفی رو برات می نوشتم و تو بلافاصله برام تلفظ می کردی وقتی فرق C و G یا مثلاً V و  W رو می دونستی هیجانم به اوج رسید، با ناباوری تند و تند برات می نوشتم و تو اونا رو می خوندی انگار یک بچه دیگه جلوم نشسته بود انگار یهو بزرگ شده بودی ... آخه اینا رو کی یاد گرفتی وروجک؟ اگه خودم بهت یاد داده بودم اینقدر متعجب و هیجان زده نمی شدم اما وقتی تا همین یک دقیقه پیش نمی دونی که بچه ات حروف رو کامل بلده و بعد یهو همه رو برات رو می کنه خیلی خیلی متعجب و خوشحال می شی.

من و بابایی فقط قربون صدقه ات می رفتیم و هی به هم می گفتیم وااااای نگاه کن اینم بلده اونم بلده ... فقط O رو با Q اشتباه می کردی که وقتی فقط یک بار برات درستشون رو گفتم اونا رو هم یاد گرفتی. 

امروز یک بار دیگه سورپرایزم کردی، وقتی یک چیزی ازم خواستی و بعد که بهت دادم گفتی: thank you !! اصلاً نمی دونم اینا رو از کجا یاد می گیری، از خود من وقتی با مثلاً فروشنده حرف می زنم؟ از بازی موبایل؟ از کارتون هایی که می بینی؟ از اون عجیب تر اسم میوه ها بود که امروز یکی یکی برام گفتی. یک پازل برات خریده بودم که عکس میوه ها رو داشت و تو امروز یکی یکی عکس ها رو برمی داشتی که سر جای خودشون قرار بدی و اسم هاشون رو هم می گفتی، نمی فهمم که تو مثلاً اسم کیوی یا انگور یا گلابی رو از کجا یاد گرفتی؟ نه ما تا حالا اینا رو بهت یاد داده بودیم و نه کارتون و فیلمی دیدی که این اسم ها رو تکرار کرده باشه، تمام کارتون هات به زبان انگلیسی هستند ... اینا برام معماست کاش می تونستی بهم بگی از کجا اینا رو یاد می گیری عزیزکم؟ هر چی که هست خیلی شیرینه، دارم روز به روز پیشرفت هات رو می بینم اونم پیشرفت های معماگونه و رمزآمیز. تو بزرگترین شیرینی زندگی من هستی مامان اگه تو رو نداشتم نمی دونم زندگی برام چه شکلی و چه رنگی بود، همیشه سالم باشی عروسکم و از ته دل از خدا می خوام که وقتی بزرگ شدی روزهات همه پر باشن از عشق و زیبایی و لبخند و موفقیت.

خیلی خیلی خیلی عاشقتم مامان، احساسم به تو وصف نشدنیه ...


  • جعبه جادویی