من و همسرم در اروپا

لیست کارهای قبل از سفر

حدود دو هفته دیگه پرواز دارم برای ایران خدا رو شکر که زود گذشت. اون موقع که تاریخ سفرم یک ماه عقب افتاد با ناخواهی اون بلیط رو خریدم و فکر می کردم واااااای یک ماه دیگه باید صبر کنم؟ ولی الان نیمی از اون مدت به سرعت سپری شده و فقط دو هفته دیگه مونده که مطمئنم با سرعت بیشتری می گذره و روز پرواز ما هم بالاخره می رسه. توی این مدت کلی کار برای انجام دادن دارم که اینجا برای خودم لیست می کنم تا یادم نره:

1- شستن لباس های زمستونی برای اینکه وقتی از ایران برگردیم پاییزه و هوا سرد و باید لباس های گرم حاضر و دم دست برای استفاده باشن.

2- عوض کردن تمام ملحفه ها و روبالشی ها و پتوهای کوچیک و شسشتنشون که وقتی برگردیم همه چیز تمیز و خوشبو و آماده استفاده باشه نه اینکه با خستگی سفر تازه مجبور به شستشو و عوض کردن همه چیز بشم.

3- خرید از سوپرمارکت ایرانی برای کل فصل پاییز ( خرید محصولات کنسروی ایرانی و ترشی جات و چای و ... ) که وقتی برگشتیم توی هوای سرد مجبور به رفتن به اون مسیردور نشیم و توی خونه برای چند ماه همه چیز داشته باشیم.

4- شرکت در اولین جلسه نرسری دخترم که اواخر جولای برگزار می شه و مخصوص مامان هاست برای آشنایی با محیط و برنامه هاشون.

5- انجام کارهای اصلی و مهم اینترنتی و تموم کردن کارهای عقب مونده اش تا وقتی رفتم کار زیادی برای همسر باقی نمونه.

6- جمع کردن لباس های قبلی و غیر قابل استفاده مون و دادنشون به خیریه و آماده کردن کمدها برای لباس های سایز جدید بچه که قراره خریده بشن.

7- ریختن کارتون های جدید و بازی های جدیدبچگانه روی موبایلم تا بتونم روز پرواز و داخل هواپیما دخترم رو مشغول نگه دارم.

8- مرتب کردن هارد و بک آپ گرفتن از تمام عکس ها و فیلم ها در دو هارد جداگانه برای اطمینان خاطر.

9- عوض کردن ویندوز لپ تاپم ( این یکی واقعاً حوصله می خواد اما باید قبل از سفرانجام بشه تا اونجا اذیت نشم ).

10- تهیه لیستی از چیزهایی که باید در ایران بخریم ( اعم از خوراکی و غیر خوراکی ).

11- تهیه لیستی برای همسر در مورد کارهایی که باید روز آخر و قبل از ترک خونه و رفتن به فرودگاه انجام بده ( این لیست شامل گذاشتن زباله دم در هم می شه! ) هر سال این لیست رو از ایران براش ایمیل می کنم اما امسال می خوام براش قبل از رفتن بنویسم، به هر حال روز پرواز آدم اینقدر کار داره که ممکنه خیلی از کارهای کوچیک اما مهم رو فراموش کنه و بهتره از قبل لیستی داشته باشه و هر کدوم رو انجام داد جلوش تیک بزنه.

12- تموم کردن کتابی که در حال حاضر مشغول خوندنش هستم چون نمی خوام توی خوندنش وقفه بیفته.

13- و بالاخره بستن چمدون که این یکی رو همیشه روز قبل از سفر انجام می دم و خودش چند ساعتی وقت می بره.

________________________

این لیست رو دیشب نوشتم امروز لپ تاپم قاطی کرده بدجور و برای همین اولین کاری که باید انجام بدم بک آپ گرفتن و عوض کردن ویندوزه که چند ساعتی وقت می گیره و اصلاً حوصله اش رو ندارم اما مجبورم، خوبیش اینه که امشب یک ویندوز تر و تازه و سریع دارم با هاردهای مرتب، پس با همین چشم انداز دلنشین از همین الان ( 2 بعد از ظهر ) شروع می کنم  امیدوارم زود تموم بشه و تمام نرم افزارها رو هم نصب کنم و بره پی کارش.


  • جعبه جادویی