من و همسرم در اروپا

اینم از این

یک شب شال و کلاه می کنی و به قصد خرید می ری بیرون اما تا آخر شب هیچی گیرت نمیاد و دست از پا درازتر برمی گردی خونه، یک شب هم مهمونی شام دعوتی و قبلش بچه ات رو می بری دکتر و فاصله دکتر رفتن و مهمونی رو که بقیه دارن آماده می شن با همسرت می رید پیاده روی و نیم نگاهی هم به ویترین مغازه ها داری و دقیقاً همون چیزایی که توی ذهنته به طور اتفاقی پیدا می کنی و می خری! خرید این مدلی خیلی حال می ده و وقتی حالش بیشتر می شه که یهو باربا پاپا ( ماما ) توی همون خیابون عوض می شه و با تیپ جدید می ره مهمونی در حالی که اصلاً انتظارش رو نداشته! 


بچه رو برای چک کلی قد و وزن و رشد و مهارت های اجتماعی، هم تهران بردم دکتر هم اینجا هر دو هم متخصص و فوق تخصص کودکان بودن و توی کارشون استاد، هر دو گفتند قد و وزن بچه طبیعیه رشدش خوب و نرماله و دیر به حرف اومدنش مشکل خاصی نیست فقط چون دو زبانه است اینطوری شده. امشب که دکتر فکر می کرد منظور من اینه که بچه نمی تونه حتی مامان و بابا بگه وقتی همسرم چند تا مثال از جملات بچه زد که جملات نسبتاً طولانی بودن دکتر زل زد توی چشمام گفت این بچه که خیلی خوب حرف می زنه و جمله ای مثل « مامان بریم سوار هواپیمای وایت بشیم » یک جمله طولانی و مشکل برای یک بچه 3 ساله حساب می شه، امان از دست شما مامان ها! اصلاً من باید یک تابلو توی مطبم بزنم که « هیچ دو بچه ای مثل هم نیستن و نباید بچه ها رو با هم مقایسه کنید » و ادامه داد مخصوصاً بچه های دو زبانه ...  اگه دختر شما جملات خیلی طولانی نمی گه فقط برای اینکه دو زبانه است شما باید توی خونه فقط باهاش فارسی حرف بزنید اون خودش انگلیسی رو از مهد کودک و مدرسه یاد می گیره.

وقتی دو تا متخصص این رو گفتن دیگه خیالم بابت چک بچه راحت شد، به نظرم از کوچکترین مسائل بچه ها نباید به سادگی گذشت، ما در برابر سلامت جسم و روح بچه هامون مسؤولیم.


  • جعبه جادویی